Skip Navigation
 

Gargamell od stront Wisły

Drzwi z Bazylei sprzed 5 tys lat

10. GEREON I WALESKA

Granica między Hellenami a Chalibami w Sudetach musiała już istnieć po zdobyciu przez Hellenów Moraw, czego dowodem jest kamienna twierdza Hlinsko kultury badeńskiej na granicy czesko-morawskiej.

Gereon był synem rybaka z Helgolandu, studiował w Iberii, ale karierę zrobił jako handlarz czerwonym bydłem z Europy Środkowej. Dzięki temu handlowi Gereon opanował pokojowo dorzecze Wisły a potem zbrojnie dorzecze Odry. Ok. r. 3400 pne Gereon wybrał się nad Wołgę, która otrzymała jego imię GERROS, ale wtedy Tyfon z Pragi rozgromił 2 wodzów Gereona a potem zabił i jego. Archeologicznie jest to Grupa Wschodnia II fazy kultury pucharów lejkowatych, kojarzona z językiem GRECKIM.

Ponieważ romańska katedra Gereona na Wawelu nie odpowiadała majestatowi eponima Greków i Germanów więc wygląda na to, że córka Gereona Waleska Złotowłosa dogadała się z Karaitami, których dynastyczne sarkofagi były w 2 kryptach katedry romańskiej na Wawelu, i podjęła budowę OBECNEJ katedry wawelskiej na mauzoleum Gereona, z zachowaniem krypty św. Leonarda dla Karaitów – jak to wynika z porównania tej budowli z obecnym prezbiterjum katedry wrocławskiej.

Do tego wniosku upoważnia odesłanie warsztatu NIEUKOŃCZONEJ romańskiej katedry Gereona na Wawelu na PomZach, gdzie wznióśł on katedrę w Kamieniu Pom. II argument jest GLOBALNY. Otóż o ile krypta Grobów Królewskich na Wawelu jako Mauzoleum Gereona jest Przepalona i otynkowana to BLIŹNIACZA krypta z mauzoleum Waleski we Wrocławiu jest pięknie zeszklona, co oglądał z zainteresowaniem wezwany przeze mnie Bundestag, który przejął protektorat nad mą Funkcjonalną Chronologią Architektury Niemieckiej po Franzu J. Straussie.

Bundestag uznał za Straussem za mego pełnomocnika finansowego - i naukowego - mojego wroga prof. Edmunda Małachowicza, co było BEZPRAWIEM, gdyż ja oskarżałem EM, że jako mason i funkcjonariusz sowieckich służb specjalnych otruł Hawrota. To stawia Bundestag w gorszej sytuacji od Sądu Rzymskiego, który - żeby ratować neopolitańską szkołę kopulacyjną - NIE CHCIAŁ PRZYJĄĆ zeznań komendanta Szarych Wilków Celika. Tak zrobiła też jurysdykacja polska, choć tłumaczyłem tym zawodowym szalbierzom, że śledztwo ws. mordu na Gen. Sikorskim nie ma sensu bez przesłuchania komandosów włoskich. Niemcy wysłali na Gibraltar pluton komandosów włoskich, żeby bronili Sikorskiego przed Sowietami i Anglikami.

Otóż szklenie i topienie granitu fosforem stało się praktyką znaną w stu miejscach na całym świecie, i wszystko wskazuje, że była to technika Waleski Złotowłosej. Zamek CESARSKI na Bielanach krakowskich to architektura Gereona a Wawel Gotycki, przezbiterium katedry wrocławskiej, wrocławski kościół Marii Magdaleny oraz kościoły klasztorne w Henrykowie i Lubiążu to architektura Waleski.
 
 
« powrót|drukuj